Článek z Blesku pro ženy vydaný dne 20. 7. 2015
10 nejlepších koupališť v Česku

 

Blesk pro ženy 20.7. 2015

 

 

zahájení sezóny jezero poděbrady 2015

 

Čtvrtým rokem po sobě jsou správcem Jezera Technické služby města Poděbrady (TSMP), a. s. „Před zahájením sezony jsme provedli každoroční provozní úpravy a úklid. Vyčistili jsme pláže od plevelu, několikrát posekali trávu, doplnil se mobiliář a lavičky.

 

V areálu koupaliště jsme také vysadili několik nových stromů,“ říká úvodem jednatel TSMP Jiří Malina. Na Jezeře je od letošního roku hygienou schválená možnost ubytování ve stanech nebo karavanech v okrajových částech areálu. I nadále nabízí letní středobod města pestrou nabídku sportovního vyžití. K dispozici jsou 4 beachvolejbalové kurty, 2 dvorce na nohejbal, samozřejmost í je půjčovna lodiček a šlapadel.

 

Taktéž neměnné zůstává občerstvení, které zajišťuje hned pětice stánků s širokou nabídkou nápojů i jídel. Klid a kvalita, žádný lunapark

 

Provozní doba je od 8.00 do 20.00. „S tím, že po osmé hodině večerní zůstává koupání na vlastní nebezpečí. Stánky s občerstvením budou otevřeny do půlnoci, poté se areál zamyká a je hlídán bezpečnostní agenturou,“ ozřejmuje dále Malina.

 

Cena vstupného se nemění; dospělí zaplatí 50 Kč, děti a důchodci 30 Kč a rodinné vstupné činí 90 Kč. Od 16.00 jsou ceny poloviční.

 

Bezpečnost hostů zajišťuje během slunných dní hned pětice plavčíků. „Chceme být i nadále především klidné a kvalitní koupaliště rodinného typu, žádný lunapark,“ dodává Malina. I proto se letos ustoupí od pořádání tanečních akcí, které v minulosti končily až nad ránem. Výjimkou bude jazzový večer, který se na Jezeře bude konat 18. července.

 


Nová skluzavka

u Jezera v Poděbradech

 

Přírodní koupaliště Jezero Poděbrady má novou atrakci v podobě dvojskluzavky. Dnes lidé navštěvují Jezero nejen kvůli čisté vodě, ale i kvůli nové atrakci; oceňují ji hlavně děti, a proto sem jezdí i rodiny z padesát kilometrů vzdálené Prahy. Pro příjezd autem je u Jezera připraveno velké parkoviště. Z Prahy odbočíte z dálnice Dll na sjezdu číslo 35, pokračujete ve směru na Poděbrady a na předmostí Poděbrad uvidíte napravo od silnice velké parkoviště. Pro vstup z parkoviště slouží druhá vstupní branka koupaliště.

 

Nová skluzavka u Jezera v Poděbradech

 


 

Prosluněné léto na Jezeře:
parádní dvojskluzavka a historický rekord

 

Jezero v Poděbradech má za sebou vydařenou sezonu. Nadprůměrně teplé léto přilákalo na koupaliště tisícovky návštěvníků.


jezeroProvoz na Jezeře v Poděbradech začal v polovině května a ukončení sezony je plánováno na 15. září. Pokud však bude příznivé počasí, budou si hosté moci až do konce měsíce zapůjčovat lodičky a šlapadla – přes týden v odpoledních hodinách, o víkendech celý den.

„Zhruba do 20. června bylo vzhledem k špatnému počasí koupaliště málo navštěvované. Obrat však nastal koncem června a vydržel takřka do konce srpna. V průběhu úspěšné sezony padl také pravděpodobně historický rekord v návštěvnosti, kdy přes víkend prošlo pokladnami přibližně 7 000 lidí,“ sdělil Jan Šafář, vedoucí úseku rekreace a sportu Technických služeb města Poděbrad, s. r. o., které koupaliště provozují.


Deštivé dny a následné povodně zkraje sezony naštěstí neměly žádný negativní vliv na kvalitu vody v Jezeře. Narušeny byly pouze písečné pláže, odkud deště částečně odplavily písek, který byl následně doplněn.


Nejen na plážích však trávily stovky lidí horké letní dny. „15. července jsme slavnostně uvedli do provozu patnáctimetrovou dvojskluzavku, která veřejnost využívala takřka do uzavírací doby. Návštěvníci měli možnost dále sportovat na dvou antukových hřištích pro nohejbal a odbíjenou a dvou beachvolejbalových kurtech. Dětem sloužila k zábavě řada dětských prvků a trampolína. A o rychlé občerstvení se staralo pět stánků až do pozdních večerních hodin,“ vypočítal dále Šafář.


Plány? Kemp a kanalizace

Areál Jezera byl také příležitostně využíván stanaři. „Na příští sezonu uvažujeme ve spolupráci s městem o vybudování malého kempu, který by se měl nacházet v zadní části areálu v těsné blízkosti Bláhova jezírka a mohl by pojmout až 15 karavanů,“ uvedl jednatel Technických služeb, a. s., Jiří Malina. Ten doplnil, že návštěvníci koupaliště byli s nabízenými službami a prostředím velmi spokojeni, což vyjadřovali i písemně.


V příštím roce bude strategicky nejpodstatnějším úkolem na Jezeře vybudování jeho odkanalizování. „Projektová dokumentace se připravuje ke schválení a rádi bychom ji v příštím roce zrealizovali. Další snahou bude dobudovat kompletně sportoviště a pokusit se získat do majetku města například přístupové komunikace,“ doplnil 1. místostarosta Poděbrad Ivan Uhlíř.

Text Aleš Kubelka
Foto René Slauka

 

 


 

(c) Technické služby města Poděbrad s.r.o. 2015